دوشنبه 27 اسفند 1397 - 12 رجب 1440 - 2019 مارس 18 - ساعت 22:17
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229589
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394 13:36
تعداد بازدید : 358

برگزاری المپیاد علمی طلاب سطح دو و سه واحدهای حوزوی خواهران

مدیر آموزش عمومی حوزه های علمیه خواهران کشور از برگزاری المپیاد علمی طلاب سطح دو و سه واحدهای حوزوی خواهران سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، فریده داودی با بیان این که این المپیاد به همت معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران در سه مرحله مدرسه ای، استانی و کشوری برگزار می شود، اظهار کرد: امسال هفتمین دوره المپیاد علمی سطح دو و سومین دوره سطح سه برگزار می شود.

وی درباره زمان و مکان برگزاری آزمون مرحله اول(مرحله مدرسه ای) المپیاد سطح دو و سه اظهار کرد: این آزمون ساعت ۱۰ صبح روز چهاردهم آبان ماه سال جاری در واحدهای آموزشی برگزار می شود. نتایج آن نیز ۲۱ آبان ماه اعلام می شود.

مدیر آموزش عمومی حوزه های علمیه خواهران با بیان این که در سطح دو طلاب پایه دوم تا پنجم و در سطح سه طلاب مشغول به تحصیل ورودی سال ۹۲ به قبل، مجاز به شرکت در المپیاد هستند، اظهار کرد: طلاب پایه دوم در دروس «صرف»، «نحو» و «احکام» پایه سوم در دروس «نحو»، «احکام» و «عقاید» پایه چهارم در دروس «نحو»، «اصول فقه» و «منطق» و پایه پنجم در دروس «فقه»، «فلسفه» و «اصول فقه» رقابت می کنند.

وی اضافه کرد: طلاب سطح سه نیز در رشته «تفسیر و علوم قرآنی» در عناوین «علوم قرآن»، «مبانی و قواعد تفسیر» و «تفسیر» و رشته «فقه و اصول» در عناوین «اصول فقه» و «فقه» رقابت می کنند.

داودی طراحی پرسش های آزمون در قالب ۵۰ سوال چهار گزینه ای از سوی مدرسان واحدهای آموزشی را از جمله ضوابط المپیاد علمی طلاب سطح دو و سه واحدهای آموزشی خواهران کشور عنوان کرد و گفت: در صورت ثبت نام حداقل ۵ نفر در هر پایه یا رشته، واحد آموزشی مؤظف به اجرای آزمون است.

وی تصریح کرد: شرط راه یابی به مرحله استانی نیز کسب حداقل ۳۰ امتیاز آزمون در مرحله نخست است.

مدیر آموزش عمومی حوزه های علمیه خواهران «ایجاد و افزایش انگیزه مطالعه در میان طلاب»، «ایجاد رقابت سازنده میان طلاب و واحدهای آموزشی»، «ارزیابی سطح علمی طلاب و نیز واحدهای آموزشی خواهران»، «ایجاد زمینه پیشرفت علمی و شکوفایی استعدادهای طلاب» و «شناخت طلاب ممتاز و استعدادهای درخشان به منظور ارائه خدمات ویژه به آن ها و طراحی برنامه های خاص» را از اهداف برگزاری این المپیاد برشمرد.